Zdrada, Złość, Zemsta, Rozgoryczenie i Wybaczanie

Przebaczenie Cię wyzwoli. Pobierz Darmową Książkę: Cztery Kroki do Przebaczenia

Ludzie czasami przekonują samych siebie, że zemsta jest „uzasadniona” i że zemsta jest „słodka”. Ale nigdy nie spotkasz osoby, która jest naprawdę szczęśliwa i pogodzona z samym sobą, jednocześnie mająca mściwe myśli. Tak, może tu występować pewna forma satysfakcji w dokonaniu zemsty, ale jest to chora forma satysfakcji i nie ma w tym nic zdrowego lub wzbogacającego nasze życie.

Mściwi ludzie żyją w ciągłym strachu i lęku. Mogą stwarzać pozory bycia bardzo pewnym siebie, ale w rzeczywistości mają duże problemy ze spaniem w nocy. Tak bardzo wierzą w zemstę, że nie mogą wyobrazić sobie, żeby ktoś inny nie czuł się tak samo. Czekają i zastanawiają się, kiedy ci, których, skrzywdzili przyjdą i dokonają na nich zemsty. Także martwią się o to, by ciągle bronić swoje wrażliwe i kruche ego przed prawdziwym lub wymyślonym ‘zagrożeniem’ ze strony innych osób. Czy zauważyłeś, że Ci najwięksi ‘twardziele’ mają bardzo często bardzo słabe ego? Dziwne, że im bardziej powinni być ‘twardsi’, tym łatwiej jest ich w bardzo delikatny sposób urazić, co wprowadza ich w zakłopotanie, a następnie wywołuje u nich wściekłość. Nie są w stanie kontrolować swojego własnego życia.

Ceną za mściwy i nigdy niewybaczający umysł jest rezygnacja z jakichkolwiek głębokich uczuć i trwałego szczęścia, a także rezygnacja z jakichkolwiek głębokich i solidnych przyjaźni. Pomyśl o tym. Jak to jest mieszkać z kimś albo być ‘znajomym’ kogoś, kto jest mściwy? Czy jest to możliwe, żeby nawiązać szczerą przyjaźń z kimś takim w jakikolwiek szczery sposób. Kto może zaufać komuś lub czuć się dobrze w towarzystwie kogoś, kto jest mściwy? Ludzie mściwi nie mają prawdziwych przyjaciół – mają jedynie zakładników. Zamiast przyjaciół mają przepełnionych strachem i gniewem urażonych kompanów, którzy trzymają się razem w swojej miniaturowej wersji piekła.

Mimo to, wybaczenie komuś nie oznacza tego, że nie możemy szukać sprawiedliwości (jeśli jest to wskazane dla dobra społeczeństwa) lub że musimy zadawać się z taką osobą (mamy prawo trzymać się z dala od takich osób, jeśli istnieje duże prawdopodobieństwo, że będzie chciała nas znowu skrzywdzić).

Toksyczne uczucie gniewu, złości, nienawiści, niechęci i zgorzkniałości często występujące u osoby mściwej powoduje u nich więcej szkody, niż ktokolwiek inny im wyrządził. Takie toksyczne poczucie stresu w ciele i umyśle może stworzyć długoterminowe fizyczne i psychiczne problemy zdrowotne – i także sprawia, że dana osoba jest smutna i nikt nie ma za bardzo ochoty z nią przebywać. Mściwe uczucia są pewną formą natychmiastowej karmy, gdzie osoba, która życzy, żeby stała się krzywda innej osobie, jednocześnie zadaje sobie największą szkodę poprzez toksyczne uczucia – i towarzyszący temu stres – oraz przez hormony przepływające przez organizm. Jest duże prawdopodobieństwo, że piją dzienną dawkę trucizny i oczekują, że będą zdrowi.

Nauczenie się Czterech Kroków do Wybaczenia może uwolnić cię od schematów niezadowolenia, zgorzkniałości i mściwości. Może także pomóc w tym, żebyś wybaczył samemu sobie. Możesz zapomnieć o przeszłości, zostawić wszystko za sobą i wreszcie być wolnym.

Pobierz Darmową Książkę

Cztery Kroki do Przebaczenia

Cztery Kroki do Przebaczenia PDF

Cztery Kroki do Przebaczenia KINDLE

Cztery Kroki do Przebaczenia EPUB

Cztery Kroki do Przebaczenia

Potężna siła prowadząca do wolności, szczęścia i sukcesu.

William Fergus Martin

 

Jak Przebaczyć

Jak Przebaczyć Samemu Sobie

Szczęście i Sukces Przez Wybaczanie

Mantry, Afirmacje i Wybaczanie

Medytacja, Mindfulness i Wybaczanie

Modlitwa i Wybaczanie

Separacja, Rozwód, Cudzołóstwo, Niewierność, Zdrada i Wybaczanie

Biblia, Modlitwa i Wybaczanie

Terapia, Psychiatria, Psychologia, Poczucie Własnej Wartości oraz Siła Wybaczania

Joga i Wybaczanie

Wybaczanie i Lęk, Stres, Ataki Paniki oraz Depresja.