Biblia, Modlitwa i Wybaczanie

Przebaczenie Cię wyzwoli. Pobierz Darmową Książkę: Cztery Kroki do Przebaczenia

Biblia ma wiele do powiedzenia na temat istotny Wybaczania, ale jak to wykonać w praktyce? W jaki sposób wybaczyć? Biblia jest pełna wspaniałych historii, które nas inspirują i pomagają w przebaczaniu, jednak nie opisuje dokładnych kroków, w jaki sposób to robić.

Wybaczanie jest najwyraźniej jedną z podstaw nauczania Jezusa i stało się ulubionym tematem kaznodziei. Niestety, kazanie o wybaczaniu nie jest tym samym co nauczanie w jaki sposób wybaczać. Często mówi nam się o zaletach wybaczania, ale nie dostajemy informacji jak krok po kroku to zrobić.

Wybaczanie nie jest instynktowne. Nie jest to coś, co przez wielu ludzi może być robione automatycznie. Jeśli wybaczanie byłoby dla ludzi łatwe, to świat wyglądałby obecnie całkowicie inaczej.

Prawda jest dosyć prosta, musimy się nauczyć, w jaki sposób wybaczać. Potrzebujemy pewnego rodzaju metody albo techniki. Jakby nie patrzeć, uczy się nas w jaki sposób się modlić – zazwyczaj w formie i strukturze Modlitwy Pańskiej. To oznacza, że na pewno będzie akceptowalne – i bardzo korzystne – użycie formalnej i zorganizowanej metody do nauki wybaczania?

Metoda, którą zalecam ludziom, nazywa się Cztery Kroki do Wybaczenia. Pomimo tego, że jest to świecka metoda, to może być z łatwością przystosowana do potrzeb religijnych danej osoby.

Jeśli nie mamy sposobu, który pomoże nam łatwo wybaczać, to może się regularnie budować się gniew. Możemy stać się niezadowoleni z życia lub być rozczarowanym z powodu ludzi. Posiadając prostą bezpośrednią metodę, taką jak np. Cztery Kroki do Wybaczenia, możemy w ogromny sposób pomóc sobie wrócić na właściwe tory.

Wybaczanie pomaga zapomnieć o przeszłości i spojrzeć na życie i na innych ludzi poprzez nowe światło – światło Wybaczenia. Nie tylko zaczniemy postrzegać innych ludzi inaczej, ale także zaczniemy w inny sposób patrzeć na samego siebie. Światło Wybaczenia oświeci nasze życie i przyniesie wiele błogosławieństwa

Zawsze musi być odrobina zdrowego rozsądku w praktycznie każdym aspekcie naszego życia, niezależnie jak przemożna i głęboka jest nasza duchowa więź. Jezus był stolarzem, ale prawdopodobnie nigdy nie polegał przez cały czas na cudach. Musiał wycinać kawałek drewna lub składać meble.

W wielu kwestiach naszego życia warto posiadać „narzędzie”, metodę lub swojego rodzaju przepis, aby brnąć przed siebie. Cztery Kroki do Przebaczenia to sposób, który pomoże ci wybaczać. Jest to bardzo prosta metoda, która w bardzo łatwy sposób dostosuje Twoje preferencje, kiedy już poczujesz, jak to działa.

Wybaczanie jest owiane rąbkiem tajemnicy, ponieważ nie jest to czynność wynikająca tylko z własnej woli. Jest coś także niewymowne, coś, co się dzieje, coś, co wykracza poza kontrolę naszego umysłu. W dużej mierze wybaczanie następuje poprzez oddanie siebie w Łaskę Bożą. Cztery Kroki do Przebaczenia mogą być subtelnym sposobem dla nas, by uzyskać tę Łaskę i stać się osobą bardziej wybaczającą.

Pobierz Darmową Książkę

Cztery Kroki do Przebaczenia

Cztery Kroki do Przebaczenia PDF

Cztery Kroki do Przebaczenia KINDLE

Cztery Kroki do Przebaczenia EPUB

Cztery Kroki do Przebaczenia

Potężna siła prowadząca do wolności, szczęścia i sukcesu.

William Fergus Martin