Dlaczego warto wybaczać?

Przebaczenie Cię wyzwoli. Pobierz Darmową Książkę: Cztery Kroki do Przebaczenia

Ty oraz twoi bliscy, zyskacie niebywały spokój ducha oraz szereg innych korzyści, gdy zdecydujesz się wybaczać. Nieważne czy chcesz wybaczyć komuś, czy samemu sobie, przebaczenie uwolni cię od przeszłości i pozwoli odkryć prawdziwy potencjał. Wybaczenie wyzwoli cię z kajdan twoich przekonań i nastawień. Uwolni umysłowe i emocjonalne energie, które pomogą Ci w budowaniu lepszej przyszłości.

Przebaczanie pomoże ci osiągnąć twoje życiowe cele, nawet te najbardziej przyziemne oraz takie, które wymagają pilnej interwencji. Być może pragniesz mieć lepszą pracę, zarabiać więcej pieniędzy, być uczestnikiem głębszych związków lub po prostu mieszkać w ładnym miejscu. Wybaczanie pomoże ci spełnić wszystkie twoje marzenia. Jeśli człowiek nie wybacza, część jego wewnętrznej, życiowej energii zostaje zablokowana w formie urazy, złości, bólu lub innego rodzaju cierpienia. Tak uwięziona energia, staje się twoim ograniczeniem. Sytuację można porównać do jazdy na rowerze, w którym szczęki hamulców zaciskają się na oponie. Taki rower spowalnia cię, irytuje i sprawia, że jazda do przodu staje się niezwykle uciążliwa.

Wszystkie twoje decyzje oraz wierzenia są poniekąd efektem sytuacji, w których nie potrafiłeś wybaczyć. W miarę oswajania się ze sztuką przebaczania poczujesz, jak energia, która do tej pory była koncentrowana na negatywnych myślach, zostaje uwolniona i przekierowana na działania pozytywne, co sprawi, że twoje życie przestanie być ograniczone i zredukuje cierpienie do minimum.

Jeśli twoją intencją nie jest nauka przebaczania w celu polepszenia własnej osoby, zawsze możesz wykorzystać to, by pomóc innym. Gdy podążasz tą ścieżką, wszyscy twoi znajomi odczują pozytywny wpływ tej ideologii. Twój tok rozumowania stanie się przejrzysty i pozytywny jak nigdy dotąd. Będziesz mógł dać z siebie więcej, a twoje nastawienie skupi się wokół dzielenia się tym, co już posiadasz. Naturalnie i w łatwy sposób, staniesz się miły i szczodry, zaczniesz podchodzić do ludzi z niespotykaną dotąd troską, a wszystko to przyjdzie ci łatwością. Staniesz się szczęśliwy, zmienisz nastawienie na pozytywne, a ludzie w twoim otoczeniu obdarzą cię życzliwością.

Czy koegzystencja z osobą miłosierną jest bardziej owocna niż w przypadku osób o zatwardziałym sercu? Tak, to oczywiste dla każdego. To, czy życie będzie dla ciebie szczęśliwe, zależy w dużej mierze od jakości twoich relacji międzyludzkich. Każdy aspekt życia przejdzie pozytywną zmianę, w miarę jak posiądziesz umiejętność przebaczania; w odniesieniu do pracy czy też życia towarzyskiego. Jednym słowem, przebaczenie jest w stanie uzdrowić każdy rodzaj relacji z drugim człowiekiem, co pozytywnie wpływa na pozostałe elementy twojej układanki, zwanej życiem. Jeśli pragniesz rozwinąć skrzydła kariery zawodowej, to pozytywne nastawienie względem miejsca pracy oraz ludzi, którzy tam pracują, będzie odgrywać kluczową rolę. W tym wypadku twoja przyjazna aura sprawi, że ktoś cię zauważy i doceni.

Pragniesz przenieść się na wyższy poziom finansowy, czujesz potrzebę odniesienia sukcesu? W takim razie przebaczenie jest kluczem do twojego szczęścia. Przykładowo, gdy chcesz zarabiać więcej pieniędzy w życiu, nie możesz stronić od ludzi, którzy mają ich więcej niż ty. Dzięki ludziom bogatszym od siebie, również staniesz się bogaty. Bagatelizując „ludzi z pieniędzmi”, odrzucasz ich potencjalną pomoc, ponieważ pozostajesz na nich zamknięty. Z drugiej strony, jeśli wykazujesz pozytywne nastawienie w stosunku do ludzi, którym powodzi się lepiej od ciebie (kiedy widzisz taką osobę, uśmiechasz się do niej, a nie szczerzysz), zwiększysz swoją szansę na nawiązanie współpracy lub kontaktów.

Być może pragniesz lepszej pracy i większej wypłaty? Spróbuj mieć pozytywne nastawienie w stosunku do miejsca pracy, szefa, kolegów, jak i klientów lub interesantów, a z pewnością poczujesz znaczną ulgę. Ludzie z pozytywnym, pomocnym nastawieniem poradzą sobie w każdej sytuacji. Nigdy nie odniesiesz sukcesu w firmie, na której ci nie zależy, ponieważ nigdy nie dołożysz wszelkich starań. A jeśli nie dasz z siebie wszystkiego, to twoja kariera stanie w miejscu. Przebaczenie pozwoli ci odnaleźć w sobie ten rodzaj nastawienia, które pomoże ci odnieść sukces w pracy.

Nauka przebaczania sobie samemu jest równie istotna. Samo-zadręczanie się wraz z odmawianiem sobie miłosierdzia, ma również wpływ na ludzi wokół. Nie wybaczając sobie, karzesz się, jednocześnie nie pozwalając sobie na lepsze życie. Zaprzeczając samemu sobie, masz coraz mniej do zaoferowania innym. Im mniej masz do zaoferowania, tym mniej zyskasz od otaczających się osób. Wszyscy zyskują, gdy sobie przebaczasz. W ten sposób wpuszczasz więcej dobra do swojego życia i masz czym się podzielić.

Wybaczając, stajesz się lepszym mężem lub żoną, lepszym studentem czy też nauczycielem, bardziej sumiennym pracownikiem lub pracodawcą, lepszym rodzicem lub dzieckiem. Przebaczenie otwiera dla ciebie szansę na sukces, w każdej znaczącej dziedzinie życia. Kiedy okazujesz miłosierdzie, to co niegdyś wydawało się niemożliwe do osiągnięcia, staje się rzeczywistością.

Jeśli jesteś religijny lub po prostu dbasz o swoje życie duchowe, ta praktyka otworzy przed tobą nowe możliwości, które pomogą ci osiągnąć głębszy stan świadomości swojej religii lub praktyk duchowych. Doświadczenie to uwolni cię od poczucia winy, tego, że nie jesteś tak „dobry”, jak powinieneś być, co pozwoli stać ci się osobą, którą pragniesz zostać. Takie ćwiczenia wzmacniają twoje naturalne, wewnętrzne dobro, a co za tym idzie, dzięki nim staniesz się bardziej aktywny życiowo. Poczujesz, jak twoja wola rośnie w siłę, łatwiej będzie ci się powstrzymać przed robieniem rzeczy, które nie mają na ciebie pozytywnego wpływu. Z kolei na pierwszy plan wejdą kwestie istotne i przynoszące korzyści oraz takie, na które nigdy nie miałeś czasu.

Nauka wybaczania nie zaszkodzi ci w żaden sposób, może ci tylko pomóc. Pobierz: Cztery Kroki do Przebaczenia

Przebaczanie to niezwykle praktyczna i pomocna rzecz. Nie posiada ona żadnych negatywnych aspektów. Miłosierdzie całkowicie cię wyzwoli. W miarę jak miłosierdzie rośnie w twoim sercu, twoje problemy (w tym problemy związane ze zdrowiem) stopniowo znikają. Taka sytuacja da ci perspektywę, możliwość przemyślenia własnego życia i odnalezienia najszybszej drogi do miejsca, w którym pragniesz być. Życie stanie przed tobą otworem. Nowe możliwości po prostu spadną z nieba. Zaczną pojawiać się pozytywne zbiegi okoliczności, w których spotkasz właściwe osoby we właściwym czasie. Pomysły na rozwiązania twoich problemów niejako same zaczną przychodzić na myśl właśnie wtedy, gdy będziesz ich najbardziej potrzebować. Zaczniesz zauważać szczegóły we własnym otoczeniu, wyostrzysz wzrok podczas przeglądania prasy, czy też usłyszysz konwersację, która da odpowiedź na nurtujące pytanie. Dlaczego właściwie tak się dzieje? Poprzez pielęgnację miłosierdzia stajesz się bardziej otwarty na dobro w twoim życiu, a dobro to odnajdzie drogę, by do ciebie dotrzeć.

Im więcej przebaczenia w sercu, tym więcej pozytywnych cech zacznie wychodzić na wierzch twojego charakteru, staniesz się silniejszy i zaradniejszy, bardziej niż kiedykolwiek. Części ciebie, które do tej pory były zblokowane z powodu żali i smutków, zaczną rozwijać się owocnie. Przestaniesz skupiać swoją uwagę na borykaniu się z problemami, a twoje życie zmieni się w pasmo przyjemnych doświadczeń. Jeśli brzmi to, jak przesada, to podejdź do tego z dystansem. Po prostu spróbuj podjąć Cztery Kroki do Przebaczenia, które zostały tutaj opisane.

 

Pobierz Darmową Książkę

 

Cztery Kroki do Przebaczenia

Cztery Kroki do Przebaczenia PDF

Cztery Kroki do Przebaczenia KINDLE

Cztery Kroki do Przebaczenia EPUB

Cztery Kroki do Przebaczenia

Potężna siła prowadząca do wolności, szczęścia i sukcesu.

William Fergus Martin

 

Jak Przebaczyć

Jak Przebaczyć Samemu Sobie

Szczęście i Sukces Przez Wybaczanie

Mantry, Afirmacje i Wybaczanie

Medytacja, Mindfulness i Wybaczanie

Modlitwa i Wybaczanie

Zdrada, Złość, Zemsta, Rozgoryczenie i Wybaczanie

Separacja, Rozwód, Cudzołóstwo, Niewierność, Zdrada i Wybaczanie

Biblia, Modlitwa i Wybaczanie

Terapia, Psychiatria, Psychologia, Poczucie Własnej Wartości oraz Siła Wybaczania

Joga i Wybaczanie

Wybaczanie i Lęk, Stres, Ataki Paniki oraz Depresja.