Modlitwa i Wybaczanie

Przebaczenie Cię wyzwoli. Pobierz Darmową Książkę: Cztery Kroki do Przebaczenia

Nauczania religijne wszelkiej maści mają wiele do powiedzenia na temat istoty wybaczania, ale tak naprawdę jak to zrobić? W jaki sposób wybaczyć?

Wybaczanie jest najwyraźniej podstawową metodą nauczania w głównych religiach na świecie tj. Chrześcijaństwo, Islam, Buddyzm, Judaizm i wiele innych religii. Prezentowane jest w głównych źródłach nauk tych religii tj. Biblia, Święty Koran, Buddyjski Sutr, Tora itp. Z tego powodu wybaczanie słusznie stało się ulubionym tematem nauk dla wszystkich przywódców i zwolenników tych religii. Niestety głoszenie na temat wybaczenia nie jest takie samo jak uczenie jak wybaczać. Często w tych naukach mówi się o zaletach wybaczania, ale nie tłumaczy nam się jak to zrobić krok po kroku.

Wybaczanie nie jest czymś, co wiele ludzi jest w stanie robić automatycznie bez zastanowienia. Nie jest to zachowanie instynktowne. Jeśli każdemu łatwo i automatycznie przychodziło, by przebaczenie, to świat obecnie wyglądałby całkiem inaczej.

Musimy nauczyć się prostej prawdy, która jest konieczna, by dowiedzieć się jak wybaczać. Potrzebujemy metody, pewnego rodzaju techniki. Jakby nie patrzeć, zostaliśmy nauczeni jak się modlić. Ktoś prawdopodobnie nauczył nas prostej modlitwy, kiedy byliśmy tylko dziećmi. Później byliśmy w stanie nauczyć się bardziej skomplikowanych form modlitwy. Dlatego zapewne musi być to akceptowalne – i bardzo korzystne – aby nauczyć się metody, dzięki której będziemy umieli wybaczać?

Wiele osób zakłada, że Wybaczenie następuje wtedy, gdy będzie ono tematem naszej modlitwy. Jest to tylko jedna z części wybaczania. W modlitwie zazwyczaj pytamy o pomoc kogoś Boskiego, Niesłychanego. Jeżeli chodzi o Wybaczanie, to jest to tylko pierwsza część całej roboty: całą pozostałą część pracy musimy wykonać samemu.

Kiedy Rolnik modli się o to, żeby była ładna pogoda, aby mógł uprawiać i zbierać swoje plony, to wciąż nadal będzie musiał wychodzić na pole i na nim pracować. Kiedy już nadejdzie ładna pogoda, używa narzędzi i umiejętności do wykonywania uprawy, a następnie by zebrać plony i zostawić za sobą chwasty. Podobnie jest z modlitwą o Wybaczenie – sama modlitwa nie wystarczy (tak samo jak rolnikowi nie wystarczy modlić się o ładną pogodę); musimy także posiadać umiejętności oraz narzędzia, które pomogą nam „uprawiać i zbierać plony” w sposób bardziej nastawiony na wybaczenie. To „uprawianie” odbywa się w naszych myślach i uczuciach – poza naszym umysłem. Podobnie jak rolnik, my potrzebujemy narzędzi u umiejętności, które pomogą nam zebrać te „korzystne plony”, a nie chwasty.

Jednym z “narzędzi” lub metod przebaczania, które możesz wypróbować, są Cztery Kroki do Wybaczenia. Ludzie z całego świata, z różnych kultur i wyznających różne religie, korzystają z Czterech Kroków Wybaczenia, aby nauczyć się, w jaki sposób stać się osobą, która łatwiej wybacza i nie skupia się na bólu powstałym w przeszłości. Korzystają z tej metody nie tylko by wybaczać innym, ale także żeby wybaczyć samemu sobie. Jeśli potępiasz siebie we własnych myślach; to musisz także wybaczyć sobie we własnych myślach. Skorzystaj z jednego z linków na tej stronie, aby pobrać darmową kopię.

Pobierz Darmową Książkę

Cztery Kroki do Przebaczenia

Cztery Kroki do Przebaczenia PDF

Cztery Kroki do Przebaczenia KINDLE

Cztery Kroki do Przebaczenia EPUB

Cztery Kroki do Przebaczenia

Potężna siła prowadząca do wolności, szczęścia i sukcesu.

William Fergus Martin