Separacja, Rozwód, Cudzołóstwo, Niewierność, Zdrada i Wybaczanie

Przebaczenie Cię wyzwoli. Pobierz Darmową Książkę: Cztery Kroki do Przebaczenia

Jest wiele rzeczy, które mogą spowodować rozstanie z ukochaną osobą. Może tak się stać z powodu sytuacji życiowych albo przez podejmowanie wyborów na różnych ścieżkach życia.

Jeśli doszło do separacji z powodu niewierności lub cudzołóstwa, to niestety oprócz bólu związanego z separacją dochodzi tutaj jeszcze dodatkowy ból zdrady. Często, kiedy powodem rozstania jest niewierność, to możemy się czuć oszukani, okłamani lub na swój sposób nabrani. Może to być dla nas straszny szok, kiedy odkryjemy, że ktoś, komu całkowicie ufaliśmy, oszukał nas i okłamał. Szok związany ze zdradą może być podobny do szoku związanego ze śmiercią bliskiej osoby. Opłakujemy wtedy nie tylko osobę, którą straciliśmy; opłakujemy także stracone chwile. Cała nasza nadzieja i marzenia zamieniły się w zawód, strach i rozpacz.

Separacja, niezależnie czym spowodowana, może być bardzo bolesnym i samotnym doświadczeniem. Jednak nie ma sensu dolewać oliwy do ognia i sprawiać, że jest bardziej bolesna niż to potrzebne. Jest rozwiązanie z tego problemu. Wciąż możemy znaleźć szczęście i spełnienie, ale wszystko zależy od naszych wyborów i nie jest w żadnym stopniu zależne od zachowania innych ludzi. Tak naprawdę możemy wykorzystać tę sytuację do podniesienia się na duchu coraz bardziej i bardziej, wznosząc się ponad zachowania innych ludzi. Nie tylko możemy wyleczyć się z naszego obecnego bólu, ale także możemy rozpocząć leczenie podstawowych przyczyn tego typu bólu.

Jeśli zbadasz swoje myśli, które Cię nachodzą w trakcie samotności, to często będą wyglądały następująco: „Zawsze będę sam”, „Znowu próbowałem i się nie udało”, „Nigdy mi się nie uda” itp. Musisz zdać sobie sprawę, że to właśnie takie myśli powodują Twój ból. Takie myśli nie są skutkiem ubocznym Twojego bólu, są tak naprawdę głównym ich źródłem. Zmień te myśli, a ból związany z samotnością zacznie powoli znikać, aż w końcu zniknie na dobre.

Podobnie jest, kiedy czujesz, że zostałeś zdradzony, opuszczony, przez żonę, męża chłopaka lub dziewczynę. Możesz zauważyć, że odczuwasz napływ myśli, które wyglądają tak: „Nigdy mnie nie kochał/kochała”, „Dlaczego mi to zrobił?”, „To wszystko moja wina”, „To wszystko ich wina”, „Nigdy już nikogo nie pokocham” itp. Ponownie, jest to bardzo ważne, żeby zrozumieć takie myśli i uświadomić sobie, że to one powodują Twój emocjonalny ból.

Oczywiście mogą także wystąpić praktyczne rzeczy, którymi będziesz musiał się zając z powodu separacji, niezależnie z jakiego powodu. Aczkolwiek jeśli zmienisz swoje myśli, będziesz mógł sobie radzić z różnymi sytuacjami, bez zbędnego bolesnego dramatyzowania.

Jak zmienić te myśli, które powodują Twój ból? Jednym ze sposobów jest skorzystanie z Czterech Kroków do Wybaczenia. Wybaczenie uwolni Cię i umożliwi oczyszczenie Twojego umysłu z nawyków myślowe, które powodują ból.

Pobierz Darmową Książkę

Cztery Kroki do Przebaczenia

Cztery Kroki do Przebaczenia PDF

Cztery Kroki do Przebaczenia KINDLE

Cztery Kroki do Przebaczenia EPUB

Cztery Kroki do Przebaczenia

Potężna siła prowadząca do wolności, szczęścia i sukcesu.

William Fergus Martin