Terapia, Psychiatria, Psychologia, Poczucie Własnej Wartości oraz Siła Wybaczania

Przebaczenie Cię wyzwoli. Pobierz Darmową Książkę: Cztery Kroki do Przebaczenia

Ostatnio robiłem warsztaty w Azji na temat Wybaczania. Kobieta, u której mieszkałem, powiedziała mi, „Moja sąsiadka Jane bardzo by chciała się z Tobą spotkać. Jest Psychiatrą i słyszała o Twojej nowej metodzie Cztery Kroki do Przebaczenia i chciałaby się jej nauczyć.”

Kiedy rozmawiałem z Jane, psychiatrą, okazało się, że jeden z jej klientów był na moich warsztatach na temat Czterech Krokach do Wybaczenia. Jane była zaskoczona z pozytywnych zmian swojego klienta i chciała się także dowiedzieć więcej na temat tej metody. Oczywiście bardzo się ucieszyłem, że mogę jej nauczyć i obecnie ona również robi warsztaty z Czterech Kroków do Wybaczenia i często korzysta z nich przy leczeniu swoich pacjentów.

Niemożność wybaczania oraz brak zdolności do wybaczania jest jednym z głównych problemów zdrowia psychicznego. Tak jak nie możemy mieć zdrowego ciała fizycznego, spożywając niestrawione jedzenie, blokując normalne drogi trawienne; nie możemy mieć umysłowego i emocjonalnego zdrowia, jeśli jesteśmy przepełnieni nieprzetrawionymi doświadczeniami życiowymi.

Jeśli czujemy się bardzo rozgoryczeni, urażeni i źli na coś, co się nam stało, to koniecznie musisz nauczyć się iść przed siebie i zapomnieć o przeszłości. Musimy to zrobić dla własnego dobra, ponieważ jesteśmy jedyną osobą, która najbardziej skorzysta na wybaczeniu komuś. Wybaczanie czyni nas wolnymi.

Kiedy mamy doświadczenie życiowy, mamy równocześnie szanse na naukę i rozwój. Może być to bardzo trudne, by znaleźć cokolwiek wartościowego w niektórych sytuacjach życiowych, ale tak czy siak, warto próbować. Przykładowo, kiedy trwał mój rozwód, bardzo ubolewałem. Aczkolwiek dzięki temu doświadczeniu odkryłem nowe źródła siły emocjonalnej oraz odporności. Nawet nie wiedziałem, że kryję w sobie taką siłę. Nie tylko to pomogło mi poradzić sobie z rozwodem, ale także pozwoliło mi stać się na dłuższą metę szczęśliwszą osobą.

Jeśli będziemy wciąż myśleć o sobie jak o ofierze okoliczności, to będzie trudne, wręcz niemożliwe, żeby ktokolwiek nam pomógł, dopóki nie zmienimy swojego nastawienia. Jeśli zbudujemy poczucie własnego ja wokół uczuć związanych ze zranieniem, krzywdą i nieprawidłowym potraktowaniem, to nasza samoocena będzie niska. Wtedy też będzie nam trudno poczuć dobre samopoczucie, które sprawia, że warto żyć.

Na szczęście nadal możesz nauczyć się zapomnieć o przeszłości. Możesz stworzyć pozytywny i silny wizerunek swojej osoby, co pozwoli ci na zbudowanie silnego samopoczucia, z cechami zaradnej i samodzielnej osoby. Odnajdziesz nowe poczucie wigoru i pasji w życiu.

Jedyne co musisz zrobić to nauczyć się przebaczać i korzystać z tej nauki, kiedy to potrzebne, dzięki czemu wszystko stanie się lepsze.

Prosimy o skorzystanie z linków na tej stronie, aby pobrać swoją darmową kopie Czterech Kroków do Wybaczenia. Jest to natychmiastowy link do pobrania. Nie musisz nawet podawać adresu e-mail.

Pobierz Darmową Książkę

Cztery Kroki do Przebaczenia

Cztery Kroki do Przebaczenia PDF

Cztery Kroki do Przebaczenia KINDLE

Cztery Kroki do Przebaczenia EPUB

Cztery Kroki do Przebaczenia

Potężna siła prowadząca do wolności, szczęścia i sukcesu.

William Fergus Martin