Mantry, Afirmacje i Wybaczanie

Przebaczenie Cię wyzwoli. Pobierz Darmową Książkę: Cztery Kroki do Przebaczenia

Wiele osób interesuje się, czym są mantry i jak z nich korzystać. Niektóre mantry i niektóre dźwięki użyte w nich, nie należą do żadnej z religii, ale są używane przez wiele różnych religii. Na przykład Mantra Gayatri, która pochodzi z religii hinduskiej, często jest używana przez osoby, które nie są Hindusami. Jeszcze lepszym i częściej spotykanym przykładem jest dźwięk „Om” używany w Buddyzmie, Hinduizmie i innych religii.

Dźwięk “Om” oraz niektóre mantry, znalazły zastosowane w bardziej świeckich, niereligijnych tematach, takich jak Joga, a także w niektórych sposobach medytacji, oferując efekt uspokojenia umysłu. Jest to wspomagane faktem, że wiele dźwięków mantr wywodzi się ze starożytnego języka Sanskrit. Uważa się, że dźwięki z języka Sanskrit (samogłoski i spółgłoski) mają bezpośredni pozytywny wpływ na naszą wewnętrzną kondycję zdrowotną, przez co nauczyciele różnych odmian Jogi uczą swoich studentów mantr Sanskrit nawet w całkowicie świeckim kontekście. Tego typu nauczyciele zachęcają swoich studentów do używania oryginalnej wersji mantry Sanskrit, w przeciwieństwie do przetłumaczonej wersji angielskiej, zawdzięczając to efektowi „olśnienia” w dźwiękach Sanskrit.

Jednak jednym z najważniejszych elementów używania mantr do całkowitego uspokojenia umysłu, zrelaksowania ciała lub zmiany naszej sytuacji życiowej, jest nasza intencja. Jaki efekt chcemy osiągnąć dzięki korzystaniu z mantr? W pewnym sensie mantra jest formą modlitwy lub śpiewu, który ma pomóc w utrzymaniu skupionego umysłu. Im lepsze dopasowanie pomiędzy naszą intencją i słowami, które wypowiadamy, tym lepszy efekt mantry. Używanie Sanskrit ma rzekomo dać temu procesowi spore przyśpieszenie, ale nie jest to konieczne. Jakby nie patrzeć, wielu znanych przywódców religijnych (łącznie z Jezusem i jego uczniów) nie korzystali z mantr Sanskrit – z tego, co nam wiadomo.

Pomimo tego, bardzo możliwe, że intencje, które składamy podczas wymawiania mantr, będą dużo silniejsze w naszym języku ojczystym. Niektóre z kulturowych odniesień w mantrach Sanskrit mogą wydawać się dziwne dla zachodniego umysłu i może to nie angażować naszych głębszych uczuć. Osoba, która ma chrześcijańskie pochodzenie, jeśli nie rozwinął w sobie żadnej awersji do swojej religii, będzie czuła większe emocjonalne zaangażowanie w mantrę z „Matka Maryja”, w przeciwieństwie do „Bogini Durga”.

W pewnych kwestiach Cztery Kroki do Wybaczenia są bardzo podobne do mantry (a nawet do modlitwy). Aczkolwiek, na początku wszystko odbywa się w formie pisanej, ale to dlatego, żeby pomóc ludziom w tym, żeby byli skupieni. Później, po paru metodach praktyki, może być w formie mówionej lub nawet może przebiegać cicho w umyśle. Efekt takich praktyk umożliwi Ci wybaczanie ludziom i sytuacji, w których wcześniej miałeś problem z wybaczeniem (łącznie z wybaczeniem samemu sobie). W pewnym sensie Cztery Kroki do Wybaczenia są mantrą, która umożliwia Ci wybaczać.

Cztery Kroki do Wybaczenia jest całkowicie za darmo (nie musisz nawet podawać swojego adresu e-mail). Pobierz tę książkę korzystając z jednego z linków na tej stronie.

Pobierz Darmową Książkę

Cztery Kroki do Przebaczenia

Cztery Kroki do Przebaczenia PDF

Cztery Kroki do Przebaczenia KINDLE

Cztery Kroki do Przebaczenia EPUB

Cztery Kroki do Przebaczenia

Potężna siła prowadząca do wolności, szczęścia i sukcesu.

William Fergus Martin