Medytacja, Mindfulness i Wybaczanie

Przebaczenie Cię wyzwoli. Pobierz Darmową Książkę: Cztery Kroki do Przebaczenia

Może być bardzo trudne osiągnąć spokojny i pogodny stan umysłu, kiedy czujemy w sobie złość, urazę i rozgoryczenie w kierunku innej osoby. Doświadczony mediator będzie w stanie poradzić sobie z takimi uczuciami (kiedy się pojawią) w swojej medytacji i poradzić sobie z nimi tak, że nie będą w ogóle przeszkadzać. Aczkolwiek sama medytacja może nam nie wystarczyć, żeby w pełni wybaczyć lub zapomnieć o męczącej dla nas sytuacji. Te uczucia będą do nas wracać, dopóki nie rozwiążemy podstawowych problemów. Będziemy musieli się nauczyć metod wybaczania jako metody do ostatecznego rozwiązania sytuacji, przez co niewygodne uczucia dotyczące tego zagadnienia nie będą się już pojawiać.

To właśnie dlatego powszechnie szanowani nauczyciele Mindfulness zalecają osobom praktykującym medytacje, by korzystały z innych dostępnych metod. Na przykład zaleca się, żeby poszły do terapeuty, jeśli doświadczają silnych uczuć nachodzących podczas medytacji, a w szczególności, kiedy zdadzą sobie sprawę, że muszą sobie poradzić z podstawowym nurtującym problemem.

W zdrowiu fizycznym są rzeczy, które są dla nas z reguły dobre, dla naszego ogólnego stanu zdrowia. Są także rzeczy, które są dobre na konkretne dolegliwości. Podobne podejście jest bardzo przydatne dla naszego zdrowia psychicznego i emocjonalnego dobrego samopoczucia. Niektóre metody są dobre dla naszego ogólnego wewnętrznego samopoczucia; inne zaś pozwalają na radzenie sobie z problemami w bardzo specyficzny sposób. Medytacja Mindfulness, zazwyczaj nauczana, jest bardzo dobra dla naszego ogólnego dobrego samopoczucia, ale czasami potrzebujemy skorzystać z czegoś bardziej konkretnego, by skupić się na podstawowych przyczynach czegoś, co nas martwi – szczególnie jeśli te uczucia wracają. To tutaj metoda Czterech Kroków do Wybaczenia może być bardzo przydatna.

Tak naprawdę „mindfulness” ma wiele rzeczy wspólnych z Czterema Krokami do Wybaczenia. Cztery Kroki do Wybaczenia pomogą nam w uzyskaniu świadomości i zaakceptowaniu naszych uczuć takimi, jakie są. Przyczynią się również do zaakceptowania innych ludzi wraz z ich wadami. Co więcej, pomaga to również wynegocjować wyjście z sytuacji, z którą wcale już nie musimy się więcej borykać. Może byliśmy zbyt wyrozumiali wobec złego zachowania lub byliśmy zbyt tolerancji dla kogoś, kto powinien zdać sobie bardziej sprawę z wpływu swojego zachowania – i my możemy powiedzieć o tym tej osobie.

W mindfulness ma miejsce wiele rzeczy, które mogą być uważane za „wybaczenie i pojednanie”. W ten sposób uczymy się wybaczać samemu sobie i pojednać się ze sobą poprzez zaakceptowania siebie takim, jakim jesteśmy. Podobnie, poprzez mindfulness, uczymy się akceptować innych takimi, jak zostali stworzeni, poprzez zachowanie świadomości swoich własnych uczuć, bez popadania w złe emocje.

Dlatego zarówno Medytacja Mindfulness, jak i Cztery Kroki do Wybaczenia są bardzo przydatnymi sposobami na doskonalenie i poszerzanie swojej świadomości dotyczącej tego, co motywuje nas i kształtuje nasze zachowanie. Również pomagają nam zmienić swoje nastawienie na lepsze i przyczyniają się do podejmowania mądrzejszych decyzji, opierając się na spostrzeżeniach, które zdobywamy dzięki ich wykorzystaniu.

Pobierz Darmową Książkę

Cztery Kroki do Przebaczenia

Cztery Kroki do Przebaczenia PDF

Cztery Kroki do Przebaczenia KINDLE

Cztery Kroki do Przebaczenia EPUB

Cztery Kroki do Przebaczenia

Potężna siła prowadząca do wolności, szczęścia i sukcesu.

William Fergus Martin