Neden Affetmek?

Affetmek sizi özgürleştirir Ücretsiz Kitap Indir

Affetmeyi seçtiğinizde çevrenizdekiler gibi siz de bunun yararını fazlasıyla görürsünüz. Başkalarını veya kendinizi affetmeniz farketmez. Affetmek sizi geçmiş zincirlerinizden kurtarır ve gerçek potansiyelinizin farkına varmanızı sağlar. Affetmek, kısıtlayıcı inançlardan ve davranışlardan sizi kurtarır. Zihinsel ve duygusal enerjinizin üstündeki yükü atar ve bu sayede onları daha iyi bir yaşam için kullanmanızı sağlar.

Affetmek, en pratik ve acil hedeflerinize ulaşmanızda da size yardımcı olur. Belki daha iyi bir işe sahip olmak, daha fazla para kazanmak, daha iyi ilişkiler kurmak veya daha iyi bir yerde yaşamak istiyorsunuzdur. Affetmek bütün bunları başarmanızda size yardımcı olur. Eğer affetmemişseniz, bir parçanız her zaman dargınlığın, öfkenin, acının veya bir çeşit ızdırabın tutsağı olur. Bu tutsak yaşam sizi kısıtlayacaktır. Bu durum, tıpkı hayat boyu frenleri kısmen basılı bir bisikleti sürmeye çalışmak gibidir. Sizi yavaşlatır, hayal kırıklığına uğratır ve ilerlemenizi engeller.

Yaptığınız seçimlerin ve inandığınız şeylerin hepsinin affetmeyişinizden etkileneceği muhtemeldir. Sürekli mutsuz düşüncelere ve duygulara yol alan enerjinizi affetmeyi öğrendikçe, bu enerji, sizi kısıtlayan ve daha çok acılar yaratan bir hayata değil, sizin istediğiniz bir hayatın oluşumuna akacaktır.

Eğer kendinize iyilik etmek için affetmeyi öğrenmek istemiyorsanız, başkalarına iyilik etmek için affetmeyi öğrenmelisiniz. Affetmeyi öğrendikçe, iletişimde olduğunuz her insana iyilik yapmış olursunuz. Düşünme şekliniz daha açık ve hiç olmadığı kadar pozitif olur. Sunabileceğiniz çok daha fazla şey olur ve sahip olduğunuz şeyleri başkalarıyla paylaşma konusunda daha istekli olursunuz. Bir başarma çabası ve zorunluluğu hissetmeden, doğal ve hiç zorlanmadan daha nazik, daha cömert ve başkaları konusunda daha şefkatli olursunuz. Hayatınızdaki kişilere karşı daha mutlu ve pozitif bir tutumunuz olur ve bunun karşılığında onlar da size böyle davranır.

Bağışlayıcı bir insanla beraber olmak bağışlayıcı olmayan biriyle beraber olmaktan daha mı kolaydır? Evet, tabii ki. Hayatınızın kalitesi, ilişkilerinizin kalitesine bağlıdır. Affetmeyi öğrendikçe hayatınızın her yönü, aileniz, iş hayatınız, sosyal yaşamınız, değişecektir. Affetmeyi öğrenmek, tutumunuzu geliştirip, iyileştirdiği için ilişkilerinizi de geliştirecektir. İlişkileriniz geliştikçe, hayatınızın her yönü de buna bağlı olarak gelişecektir.

Eğer bir sonraki seviyeden, finansal bolluk ve başarıdan konuşacak olursa, affetmek bunu başarmanızda da size yardımcı olacaktır.Örneğin, eğer hayatta daha fazla paraya sahip olmak istiyorsanız, sizden daha fazla paraya sahip olan insanları gücendirmemeyi öğrenmelisiniz. Sizden daha fazla paraya sahip insanlar, ihtiyaç halinde size yardım edecek en iyi insanlardır. Eğer, bazı insanların yaptığı gibi, “paralı insanları” gücendirirseniz, zamanı geldiğinde size yardım etmezler. Çünkü onları gücendirmek ile fazlasıyla meşgulsünüzdür. Keza, eğer sizden daha başarılı insanlara pozitif yaklaşırsanız, onlara dik dik bakmak yerine gülümserseniz, sizi daha cana yakın bulurlar ve sizinle çalışma veya sizle sosyalleşme ihtimalleri daha yüksektir.

Eğer daha iyi bir iş istiyorsanız, daha çok para kazanmak istiyorsanız, çalıştığınız yere, patronunuza, iş arkadaşlarınıza, müşterilerinize karşı olan iyi tutumunuz size bu konuda hemen yardım edecektir. Pozitif, yardımcı mizacı olan insanlar her durumda ön plana çıkarlar. En iyinizi ortaya koymak istemediğiniz için başarılı olmak istemediğiniz bir kurumda başarılı olabilmenizin bir imkanı yoktur. Elinizden gelenin en iyisini ortaya koymazsanız, alabileceğiniz en iyi karşılığı alamazsınız. Affedici olmakla beraber işinizde oldukça başarılı olabilmenizi sağlayacak bir mizaç elde edinebilirsiniz.

Kendinizi affetmeyi öğrenmek de hayati derecede önemlidir. Başkalarını affetmeyi reddettiğiniz için kendinizi yaralamak başkalarını da yaralar. Eğer kendinizi affetmezseniz, kendinizi ve hayatınızdaki güzel şeyleri reddedetmiş ve kendinizi cezalandırmış olursunuz. Ne kadar az şey verirseniz etrafınızdan da az iyilik görürsünüz. Aldığınız şeyleri kısıtlamayı bıraktığınızda, verebileceğiniz şeyleri kısıtlamayı da bırakmış olursunuz. Kendinizi affettiğinizde bu herkesin yararınadır çünkü hayatınıza güzelliğin ve paylaşımın daha fazla akmasına izin verirsiniz.

Affetiğinizde, daha iyi bir koca, hanım, öğretmen, öğrenci, çalışan ve daha iyi bir ebeveyn veya çocuk olursunuz. Affetiğinizde, neye önem veriyorsanız, o konuda daha başarılı olursunuz. Affetmeyi öğrendikçe,sadece imkansız görünenler mümkün olmakla kalmaz aynı zamanda ulaşılabilir hedef haline gelirler.

Eğer dindar biriyseniz veya ruhsal inançlarınız varsa, affetmenin pratik yollarını öğrenmek, dini veya ruhsal inançlarınızı derinleştirecek, bir başka boyuta taşıyacaktır. Olmak istediğiniz tarzda bir insan olma konusunda size yardımcı olacağından dolayı, olmanız gerektiği “kadar” iyi olmama düşüncesinden kaynaklanan suçluluk duygusunu yok edecektir. Affetmeye çalışmak, içinizdeki iyiliği güçlendirir. Bu sayede hayatınızda daha aktif olursunuz. Yapmamanız gerektiğini bildiğiniz şeyleri fakat o ana kadar kendinizi yapmaktan alıkoyamadığınız yapma konusunda doğal olarak daha az meyilli olursunuz. Daha önce bir türlü yapamadığınız ama daha çok yapmanız gereken şeyleri yapmaya başlarsınız

Affetmeyi öğrenmek size yardım eder, zarar vermez.

Affetmek büyük ölçüde pratik ve yararlıdır. Anlaşılmaz veya uygulanamaz bir tarafı yoktur. Affetmek sizi özgürleştirir. Affetmeyi öğrendikçe bir çoks sorun, sağlık sorunları dahi, gitgide azalır ve yok olur. Tıpkı hayatınızı tepeden görüp, olmak istediğiniz yere gitmenin en kolay yolunu görmek gibidir. Hayatınız gözlerinizin önünde açılacaktır. Önünüze hiç yoktan fırsatlar çıkacaktır. Doğru zamanda doğru insanla karşılaşmak gibi mutlu tesadüfleri size sunacaktır. Fikirler ve cevaplar tam ihtiyacınız olduğunda ayağınıza gelecektir. Yorum yapan bir arkadaşınız, bir kitabın veya derginin kapağını aralamak veya bir konuşmaya kulak misafiri olmak, hepsi size aradığınız şeyi sunabilir. Peki bu neden böyledir? Çünkü affettikçe, hayatın iyiliğine kendinizi daha çok açmış ve bu nedenle iyiliğin kendi içinize doğru yürüyebileceği yolun taşlarını döşemiş olursunuz.

Affetmeyi öğrendikçe, kendi içinizde egemen olan yetenekleriniz ortaya çıkacak ve kendinizi daha önce hiç olmadığınız kadar güçlü, becerikli bir kişi olarak tekrardan keşfedeceksiniz. Affetmemenin cansız toprağında bir türlü yetişemeyen, keşfetmediğiniz kısımlarınız, filizlenmeye başlayacak. Hayatınız, daha pürüzsüz akış ile daha keyifli ve eğlenceli olacak. Eğer bütün bunlar şimdilik size bir abartı gibi geliyorsa, şimdilik öyle olsun. Bu sayfalarda Affetmenin Dört Adımını bulacaksınız ve bulduğunuz için çok memnun olacaksınız.

Ücretsiz Kitap Indir. Affetmenin 4 Adimi

Kitap Indir. Affetmenin 4 Adimi PDF

Kitap Indir. Affetmenin 4 Adimi KINDLE

Kitap Indir. Affetmenin 4 Adimi EPUB

Affetmenin 4 Adımı
Özgürlüğün, mutluluğun, başarının en etkili yolu.
William Fergus Martin

ISBN: 978-1-942573-83-8

 

 

Nasıl Affedebilirsiniz

Affetmenin Dört Adımı Çalışma Kağıdı

Af Dilemek ve Af İçin Dua Etmek

Affetmek, Anksiyete, Stres, Panik ve Depresyon

Affederek Öz Yardım, Öz Gelişim, Öz Saygı, Öz Saygı Kazanımı

Meditasyon, Farkındalık, Affetme

Terapi, Psikiyatri, Psikoloji, Öz Saygı ve Affetmenin Gücü

İhanet, Öfke, İntikam, Dargınlık, Affetme

Affederek Mutluluğa ve Başarıya Ulaşma