Terapi, Psikiyatri, Psikoloji, Öz Saygı ve Affetmenin Gücü

Affetmek sizi özgürleştirir Ücretsiz Kitap Indir

Geçenlerde Asya’da affetme üzerine bir sunum yapıyordum. Beraber kaldığım hanımefendi bana, “Komşum Jane sizinle çok tanışmak istiyor. Kendisi psikiyatrist, sizing Affetmenin Dört Adımı metodunuzu duymuş ve bu metodu nasıl kullanabileceğiniz öğrenmek istiyor” dedi.

Psikiyatrist Jane ile konuştuğumda, hastalarından birinin Affetmenin Dört Adımı sunumumu yaptığını öğrendim. Jane, hastasındaki olumlu değişimleri gördüğünde çok şaşırmış ve bu metodun uygulanışını kendisi de öğrenmek istemiş. Tabi ki büyük bir memnuniyetle ona metodu öğrettim. Şu anda kendisi de Affetmenin Dört Adımına ilişkin atölye çalışmaları yapmakta ve hastaları üzerinde bu metodu uygulamakta.

Affetme yeteneği noksanlığı büyük bir akıl sağlığı problemidir. Tıpkı sindirilemeyen yiyecekler, sindirim kanallarımızı nasıl bloke ediyorsa, biz de sindirilemeyen yaşanmışlıklarla bloke olmuşsak, akıl ve duygu sağlığına asla erişemeyiz.

Eğer başımıza gelmiş biro lay nedeniyle kızgın, dargın veya öfkeli hissediyorsak, geçmişi arkamızda bırakmayı öğrenmeliyiz. Bunu kendi iyiliğimiz için yapmalıyız. Çünkü birini affettiğimizde bunun en çok yararını gören kişi biziz. Affetmek bizi özgürleştirir.

Hayatımızda başımızdan bir olay geçtiğinde, bu, bir şeyler öğrenmek ve gelişmek için bir fırsattır. Bazı durumlardan işimize yarar şeyler çıkarmak zor olabilir. Ancak bu çabalamamız için başka bir sebeptir. Örneğin, boşanma sürecim çok sancılı geçti. Ama aynı zamanda daha önce sahip olduğumdan haberim olmadığı duygusal gücümün ve dayanıklılığımın farkına vardım. Bu durum bana sadece boşanma süreci konusunda yardımcı olmakla kalmayıp, uzun vadede daha mutlu bir insan olmama da yardımcı oldu.

Eğer kendimizi belirli yaşanmışlıkların kurbanı olarak görüyorsak, biz tavır ve tutumumuzu değiştirene kadar diğer insanların bize yardımcı olmaları zor olacaktır. Eğer kendilik algımızı yaralanmışlık, incitilmişlik duygularının üzerine inşa edersek, öz saygımız düşük olacaktır. Sonuç olarak hayatı yaşamaya değer kılan saadeti, mutluluğu hissetmemiz oldukça zor olacaktır.

Tüm bunlara rağmen, geçmişinizi arkanızda bırakabilirsiniz. Benliğinizi güçlü, muktedir ve bağısız bir kişi olarak inşa etmenie olanak tanıyan, olumlu ve güçlenmiş bir öz imge oluşturabilirsiniz. Hayata karşı taze, yenilenmiş bir yaşama sevincine sahip olabilirsiniz.

Tüm yapmanız gerkeen kendinize biraz yardımcı olmanız ve affetmeyi öğrenmenizdir. Her şey yoluna girecektir.

Affetmenin Dört Adımının ücretsiz bir kopyasını indirmek için lütfen bu sayfadaki linkleri kullanın. İndirme tamamen ücretsizdir, e-posta girmeniz bile gerekmez.

Ücretsiz Kitap Indir. Affetmenin 4 Adimi

Kitap Indir. Affetmenin 4 Adimi PDF

Kitap Indir. Affetmenin 4 Adimi KINDLE

Kitap Indir. Affetmenin 4 Adimi EPUB

Affetmenin 4 Adımı
Özgürlüğün, mutluluğun, başarının en etkili yolu.
William Fergus Martin

ISBN: 978-1-942573-83-8