Affederek Öz Yardım, Öz Gelişim, Öz Saygı, Öz Saygı Kazanımı

Affetmek sizi özgürleştirir Ücretsiz Kitap Indir

Affetmeyi öğrenmek, kişinin kendisini geliştirmesi, öz saygı kazanması ve hayatta ilerleyebilmesi için en iyi yollardan birisidir. Affetmek belki de öz yardımın nihai yoludur.

Eğer bir kişi, diğerlerinin kendisine karşı gerçekleştirdiği eylemler sebebiyle geçmişinden gelen öfkeye ve sinire kendini kaptırırsa veya yaptıkları hatalar nedeniyle suçluluğun ve utancın tuzağına düşmüşse, kendilerini ve yaşamı sevebilme yatkınlıklarını büyük ölçüde azaltmışlar demektir. Bunun bir nedeni olarak tam potansiyellerine erişemezler. Çünkü enerjileri, düşünceleri ve hissettikleri de geçmişin tuzağına düşmüştür.

Geçmişin tuzağına düşmek kişiyi zayıf düşürür ve gelecekten korkmalarına neden olur. Önlerindeki hayatla mücadele etmeleri zor bir hale gelir. Kişiyi böyle bir durumda asıl zayıflatan şey, içlerinde bağışlayıcılık barındırmayışlarıdır. Çünkü sürekli olarak mutsuz ve acı verici tecrübeler biriktirirler ve bunları nasıl arkalarında bırakabileceklerini bilmezler.

Affetmenin Dört Adımı ile affetmeyi öğrenmek bunların hepsini değiştirebilir.

Geçmişi ardınızda bırakıp, geçmiş acılarınızdan kurtulmayı öğrenebilirsiniz. Artık geçmişinizin size musallat olmasına izin vermeyin ve daha parlak bir geleceğe doğru adım atın. Affetmeyi öğrendikçe, artık geçmiş yaşanmışlıklarınızın kurbanı olmayacaksınız. Belirli bir yaşanmışlığın size nasıl etkileyebileceğine dair beceriler kazanmaya başlayacaksınız. İçsel yaşamınızın kontrolünü kendi elinize almak için düşüncelerinizin ve duygularınızın dizginlerini elinize alacaksınız.

Bunu başarabilmek biraz çalışma gerektiriyor. Affetmenin Dört Adımıyla çalışmaya başlamalı ve bunu bir alışkanlık haline getirene belirli bir süre devam ettirmelisiniz. Bu yolda attığınız her adım belirli sonuçlar ortaya çıkaracak ve kendinizi ve başkalarını affetmeyi öğrendikçe, özgüveninizin ve öz saygınızın da arttığını göreceksiniz.

Belki de kendinizi affedebilmenin ne kadar önemli olduğunu farkedemiyorsunuzdur. Etrafınızdaki kişilere karşı daha kibar ve daha cömert olmak istiyor musunuz? O zaman kendinizi affederek başlayın ve bu sürecin ne kadar kolaylaştığına siz şahit olun. Ne kadar isteseniz de, diğer kişilere sahip olmadığınız şeyleri veremezsiniz. Kendinizi affettikçe, etrafınızdakilere sunabileceğiniz daha fazla şeye sahip olursunuz. Kendinizi affetmek, yapabileceğiniz en cömert ve özverili eylemlerden birisidir.

Aynı zamanda, diğerlerini affetmeyi öğrendikçe, hayatınızda gerçekleşen olaylarla veya insanlarla olan etkileşimlerinizde özgüveninizin arttığına şahit olursunuz. Affederseniz, kazanırsınız! Bunu öğrendikçe, kazanan kişinin siz olduğunu zamanla öğrenirsiniz. Bu olayların ortaya çıkardığı sonuçları iyileştirmeyebilir – ki genellikle iyileştirir – ancak asla değiştiremeyeceğiniz şeyler üzerinde zamanınızı ve enerjinizi boşa harcamanızı engelleyeceği kesindir.

Bu sayfadaki linkleri kullnarak Affetmenin Dört Adımını indirebilirsiniz.

Ücretsiz Kitap Indir. Affetmenin 4 Adimi

Kitap Indir. Affetmenin 4 Adimi PDF

Kitap Indir. Affetmenin 4 Adimi KINDLE

Kitap Indir. Affetmenin 4 Adimi EPUB

Affetmenin 4 Adımı
Özgürlüğün, mutluluğun, başarının en etkili yolu.
William Fergus Martin

ISBN: 978-1-942573-83-8