Meditasyon, Farkındalık, Affetme

Affetmek sizi özgürleştirir Ücretsiz Kitap Indir

Eğer birine karşı öfkeliysek, ona içerliyorsak veya kızgınsak, sakin ve huzurlu bir ruha haline sahip olmak oldukça zor olabilir. Meditasyon alanında tecrübeli olan bir kişi bu duygular su yüzüne çıktığında onlarla başa çıkabilir ve onların canını sıkmasına izin vermeyebilir. Ancak tek başına meditasyon birini tamamen affetmemiz ve bu can sıkıcı düşüncelerden kurtulmamız için yeterli olmayabilir. BU tarz duygular, altında yatan sebepleri ortadan kaldırana kadar bizi ziyaret etmeye devam edeceklerdir. Sahip olduğumuz bu rahatsız edici düşünceleri bird aha ortaya çıkmayacakları şekilde çözüme kavuşturabilmek için affetme metodlarını öğrenmemiz gerekebilir.

Bu nedenle saygın farkındalık hocaları meditasyon esnasında akıllarına güçlü duygular dolan kişilere diğer yöntemleri denemelerini ve gerekirse terapiste gitmeleri gerektiğini salık vermektedir, özellikle meditasyon yapan kişiler, bu sorunların altında yatan nedenlerle başa çıkmak istiyorlarsa…

Fiziksel sağlık alanında, sağlığımıza genel olarak iyi gelen şeyler vardır. Aynı zamanda belirli hastalıklara iyi gelen yöntemler de bulunmaktadır. Benzer bir yaklaşım zihinsel ve duygusal sağlık için de kullanılabilir. Bazı metodlar genel içsel sağlığımıza iyi gelirken, digger metodlar sorunlarla çok özgül bir yolla mücadele etmemize olanak tanır. Farkındalık Meditasyonu, yaygın olarak öğretildiği üzere, genel içsel sağlığımız için oldukça yararlıdır. Ancak bazen bizi rahatsız eden şeyin altında yatan nedenlere odaklanmamızı sağlayan daha özgül bir şeye ihtiyaç duyabiliriz. Özellikle de bu rahatsız edici düşünceler bir türlü gitmek bilmiyorlarsa… İşte bu noktada Affetmenin Dört Adımı oldukça yararlı olabilir.

Affetmenin Dört Adımında “farkındalıkla” ilgili bir çok şey bulunmaktadır. Affetmenin Dört Adımı duygularımızın oldukları gibi farkına varma ve onları kabul etmemize yardımcı olur. Aynı zamanda diğer insanları da oldukları gibi kabul etmemize olanak tanır. Bununla birlikte, artık katlanmamamız gereken durumlardan kendimizi doğru argümanları kullanarak kurtarmamızı sağlar. Örneğin belki birinin kötü davranışlarına katlanıyoruzdur veya davranışlarının size olan etkisinin farkında olması gereken birine karşı aşırı hoşgörülü davranıyoruzdur.

Farkındalığın içerisinde yer alan, kendimizi affedebilmeyi öğrendiğimiz ve kendimizi olduğumuz gibi kabul ederek kendimizle uzlaşabildiğimiz “affetme ve uzlaşma” ile ilgili bir çok şey yer almaktadır. Aynı şekilde farkındalığa ulaşarak, diğerlerine karşı hissettiğimiz duygulara kendimizi kaptırmadan onlara karşı bilinçli bir şekilde yaklaşarak onları oldukları gibi kabul etmeyi de öğreniriz.

Bu nedenle Farkındalık Meditasyonu ve Affetmenin Dört Adımı davranışlarımızı şekillendiren ve bizi motive eden daha kapsamlı bir farkındalık oluşturmak adına çok yararlı yöntemlerdir. İkisi de tavır ve tutumlarımızı geliştirmekle kalmaz, aynı zamanda kullanımlarından edindiğimiz bilgilerle daha iyi ve akıllıca kararlar vermemize yardımcı olur.

Ücretsiz Kitap Indir. Affetmenin 4 Adimi

Kitap Indir. Affetmenin 4 Adimi PDF

Kitap Indir. Affetmenin 4 Adimi KINDLE

Kitap Indir. Affetmenin 4 Adimi EPUB

Affetmenin 4 Adımı
Özgürlüğün, mutluluğun, başarının en etkili yolu.
William Fergus Martin

ISBN: 978-1-942573-83-8