خیانت ، خشم ، انتقام ، غم و اندوه و بخشش

چهار گام به سوی بخشش و گذشت ebook
دانلود رایگان کتاب چهار گام به سوی بخشش و گذشت

بخشش باعث رهایی است

بعضی اوقات مردم خود را معتقد می کنند که انتقام “توجیه” است و انتقام “شیرین” است. اما شما هرگز با فردی که واقعاً خوشحال است ، ولی کینه توزی است ، ملاقات نمی کنید. بله ، ممکن است در یک عمل انتقام جویی نوعی رضایت وجود داشته باشد ، اما نوعی رضایت بیمارگونه است و هیچ چیز سالم و تقویت کننده در مورد آن وجود ندارد.

افراد انتقام جو در ترس و اضطراب زندگی می کنند. آنها ممکن است یک موقعیت مثبت و رفتاری از اعتماد به نفس داشته باشند ، اما آنها تمایل به خوابیدن آرامش در شب ندارند. آنها آنقدر به انتقام اعتقاد دارند که نمی توانند تصور کنند که هیچ کس به همان انتقامی احساس نکند. آنها منتظر هستند و تعجب می كنند كه چه كسانی كه به آنها آسیب رسانده اند باز خواهند آمد و از آنها انتقام می گیرند. همچنین آنها در مورد محافظت از نفس نگران می شوند. آیا متوجه شده اید که بسیاری از بچه های “سخت” چه سرنوشت شکننده ای دارند؟ عجیب است که تصور می شود آنها “سخت تر” هستند که حتی ساده ترین توهین می توانند به آنها آسیب برسانند و آنها را به خشم برسانند. آنها مسئول زندگی خود نیستند.

قیمت یک ذهن انتقام آور و ناخوش این است که باید از هرگونه خوشبختی عمیق و ماندگار دست بکشد و هرگونه دوستی عمیق و ماندگار را کنار بگذارد. در مورد آن فکر کنید زندگی با شما دوست است یا دوست داشتن با شخص انتقام جویانه؟ غیرممکن است با آنها به هر روشی صادقانه دوست باشید نیز کسی که می تواند در اطرافیان شخص انتقام جو اعتماد به نفس داشته باشد و احساس راحتی کند؟ افراد انتقامجو دوست واقعی ندارند – آنها فقط گروگان دارند. به جای دوستان ، آنها یاران پر از ترس و خشمگین دارند و در نسخه این توری زندگی خود را از جهنم بدتر می کنند.

با این حال ، بخشش به معنای این نیست که ما نمی توانیم به دنبال عدالت باشیم (اگر این به معنای خیر بهتر و جامع است) یا حتی لازم است که ارتباط بیشتری با آن شخص داشته باشیم (اگر حق داشته باشیم که اگر خود را از راه آسیب نبینیم).

ٰاحساس غم و اندوه ، عصبانیت ، نفرت ، ناراحتی و تلخی که شخص انتقام جو احساس می کند ، بیشتر از هر کاری که دیگران با آنها کرده اند است ، باعث صدمه واقعی آنها می شود. چنین احساس سمی بدن و ذهن را تحت تأثیر قرار می دهد و می تواند مشکلات جسمی و روحانی طولانی مدت ایجاد کند – همچنین باعث می شود فرد بسیار ناخوش و سرگرم کننده نباشد. احساسات انتقام جویی مانند نوعی کارما فوری است که فرد مایل به صدمه دیدن به شخص دیگری می شود و در عین حال از طریق احساسات سمی به خود آسیب می رساند – و هورمون هایی که از طریق آن استرس دارند ، به خودشان می رساند. به نظر می رسد آنها روزانه لیوان سمی می نوشند و انتظار دارند که سالم بشوند.

یادگیری چهار مرحله برای بخشش می تواند شما را از شرارت و نارضگی ، تلخی و انتقام رهایی بخشد. حتی می تواند به شما کمک کند که خودتان را نیز ببخشید. می توانید گذشته را رها کنید ، همه را پشت سر بگذارید و آزاد باشید.

دانلود رایگان کتاب

چهار گام به سوی بخشش و گذشت PDF

چهار گامه ی بخشش

یک راه نیرومند برای آزادی، خوشحالی و موفقیت.

ولیم فرگس مارتین

ISBN: 978-1-942574-38-5