Kto wybacza? Przebaczenie Cię wyzwoli.

Przebaczenie Cię wyzwoli.

Four Steps to Forgiveness image

Download Free Forgiveness PDF

Ty oraz osoby w twoim otoczeniu, zyskają niebywały spokój ducha oraz szereg innych korzyści, gdy zdecydujesz się wybaczać. Nieważne czy chcesz wybaczyć komuś, czy samemu sobie, przebaczenie uwolni cię od przeszłości i pozwoli odkryć twój prawdziwy potencjał. Wybaczenie wyzwoli cię z kajdan twoich przekonań i nastawień. Uwalnia ono twoje umysłowe i emocjonalne energie, które pomogą Ci w budowaniu lepszej przyszłości.

Przebaczanie pomoże ci osiągnąć twoje życiowe cele, nawet te najbardziej przyziemne oraz te, które wymagają pilnej interwencji. Być może pragniesz mieć lepszą pracę, zarabiać więcej pieniędzy, być uczestnikiem lepszych związków lub po prostu mieszkać w ładnym miejscu. Wybaczanie pomoże ci spełnić wszystkie twoje marzenia. Jeśli człowiek nie wybacza, część jego wewnętrznej, życiowej energii zostaje zablokowana w formie urazy, złości, bólu lub innego rodzaju cierpienia. Tak uwięziona energia, staje się twoim ograniczeniem. Sytuację można porównać do jazdy na rowerze, w którym hamulce działają na słowo honoru. Taki rower spowalnia cię, irytuje i sprawia, iż poruszanie się naprzód staje się niezwykle uciążliwe.

Wszystkie twoje decyzje oraz wierzenia są poniekąd efektem sytuacji, w których nie potrafiłeś wybaczyć. W miarę oswajania się ze sztuką przebaczania poczujesz jak energia, która do tej pory była koncentrowana na negatywnych myślach, zostaje uwolniona i przekierowana na działania pozytywne, co sprawi, że twoje życie przestanie być ograniczone, a cierpienie zredukowane do minimum.

Jeśli twoją intencją nie jest nauka przebaczania w celu polepszenia własnej osoby, zawsze możesz wykorzystać to, by pomóc innym. Gdy podążasz tą ścieżką, wszyscy twoi znajomi odczują pozytywny wpływ tej ideologii. Twój tok rozumowania stanie się bardziej przejrzysty i pozytywny jak nigdy dotąd. Będziesz mógł dać z siebie więcej, a twoje nastawienie skupi się wokół dzielenia się tym, co już posiadasz. Naturalnie i w łatwy sposób, staniesz się milszy, szczodry, podchodzący z niespotykaną dotąd troską w stosunku do ludzi, a wszystko to przyjdzie z łatwością. Będziesz bardziej szczęśliwy, twoje nastawienie będzie pozytywne, a ludzie w twoim otoczeniu staną się niezwykle życzliwi dla ciebie.

Czy koegzystencja z osobą miłosierną jest bardziej owocna niż w przypadku osób o zatwardziałym sercu? Tak, to oczywiste dla każdego. To czy twoje życie będzie dla ciebie szczęśliwe, zależy w dużej mierze od jakości twoich relacji międzyludzkich. Każdy aspekt twojego życia przejdzie pozytywną zmianę, w miarę jak posiądziesz umiejętność przebaczania; w odniesieniu do pracy czy też życia towarzyskiego. Jednym słowem, przebaczenie jest w stanie uzdrowić każdy rodzaj twojego związku z drugim człowiekiem, co wpłynie na pozostałe elementy twojej układanki, zwanej życiem. Jeśli pragniesz rozwinąć skrzydła kariery zawodowej, to pozytywne nastawienie względem miejsca pracy oraz ludzi, którzy tam pracują, będzie odgrywać kluczową rolę. W tym wypadku twoja przyjazna aura sprawi, że ktoś cię zauważy i doceni.

Nie mniej jednak nie można zapominać, że umiejętność przebaczania samemu sobie jest równie istotna. Sytuacja, w której osoba nie może sobie wybaczyć, jednocześnie może być źródłem cierpienia dla innych. Jeśli nie jesteś w stanie sobie przebaczyć, to twoje życie stanie się jedną wielką karą. Im więcej w tobie zaparcia, ty mniej jesteś w stanie zaoferować innym. Im mniej z siebie dajesz ludziom dookoła, tym mniej możesz zyskać od nich zamian. Jeśli nastawisz się na pozytywny odbiór od innych, to więcej sam będziesz w stanie oddać. Każdy na tym skorzysta, gdy będziesz w stanie sobie przebaczyć, wpuścisz więcej dobra do swojego życia, będziesz mógł dzielić się pozytywną energią z innymi.

Wybaczając, stajesz się lepszym mężem lub żoną, lepszym studentem czy też nauczycielem, bardziej sumiennym pracownikiem lub pracodawcą, lepszym rodzicem czy dzieckiem. Przebaczenie otwiera dla ciebie szansę na sukces, w każdej znaczącej dla ciebie dziedzinie życia. Kiedy okazujesz miłosierdzie, to co niegdyś wydawało się niemożliwe do osiągnięcia, staje się realną rzeczywistością.

Jeśli jesteś religijny lub po prostu dbasz o swoje życie duchowe, ta praktyka otworzy przed tobą nowe możliwości, które pomogą ci osiągnąć głębszy stan świadomości swojej religii lub praktyk duchowych. Doświadczenie to uwolni cię od poczucia winy, tego, że nie jesteś tak „dobry”, jak powinieneś być, co pozwoli stać ci się osobą, którą pragniesz zostać. Takie ćwiczenia wzmacniają twoje naturalne, wewnętrzne dobro, a co za tym idzie, staniesz się bardziej aktywny życiowo. Poczujesz, jak twoja silna wola rośnie w siłę, łatwiej będzie ci się powstrzymać przed robieniem rzeczy, które nie mają na ciebie pozytywnego wpływu. Z kolei na pierwszy plan wejdą rzeczy istotne i przynoszące korzyści oraz takie, na które nigdy nie miałeś czasu.

Nauka wybaczania nie zaszkodzi ci w żaden sposób, może ci tylko pomóc.

Przebaczanie to niezwykle praktyczna i pomocna rzecz. Nie posiada ona żadnych negatywnych aspektów. Miłosierdzie cię całkowicie wyzwoli. W miarę jak miłosierdzie rośnie w twoim sercu, twoje problemy (w tym problemy związane ze zdrowiem) stopniowo znikają. Taka sytuacja da ci perspektywę, możliwość przemyślenia własnego życia i odnalezienia najszybszej drogi, by znaleźć się w miejscu, w którym pragniesz być. Życie stanie przed tobą otworem. Nowe możliwości po prostu spadną z nieba. Zaczną pojawiać się pozytywne zbiegi okoliczności, w których spotkasz właściwe osoby we właściwym czasie. Pomysły na rozwiązania twoich problemów niejako same zaczną przychodzić na myśl właśnie wtedy, gdy będziesz ich najbardziej potrzebować. Zaczniesz zauważać szczegóły we własnym otoczeniu, gdy przyjaciel zwróci ci uwagę, podczas przeglądania prasy, możesz też usłyszeć konwersację, która da odpowiedź na nurtujące pytanie. Dlaczego właściwie tak się dzieje? Poprzez pielęgnację miłosierdzia stajesz się bardziej otwarty na dobro w twoim życiu, a dobro to odnajdzie drogę, by do ciebie dotrzeć.

Im więcej przebaczenia w twoim sercu, tym więcej twoich pozytywnych cech zacznie wychodzić na wierzch twojego charakteru, staniesz się znacznie silniejszy i bardziej zaradny, bardziej niż kiedykolwiek mogłeś sobie wyobrazić. Części ciebie, które do tej pory były zblokowane z powodu żali i smutków, zaczną owocnie się rozwijać. Przestaniesz skupiać swoją uwagę na borykaniu się z problemami, a twoje życie zmieni się w pasmo przyjemnych i milszych doświadczeń. Jeśli brzmi to, jak przesada, to podejdź do tego z dystansem. Po prostu spróbuj podjąć Cztery Kroki do Przebaczenia, które zostały tutaj opisane.

Cztery Kroki do Przebaczenia

Cztery Kroki do Przebaczenia Arkusz Roboczy

Jak Wybaczyć Sobie: Arkusz Roboczy

Z przykrością informujemy, iż pełna wersja darmowej książki ebook, Cztery Stopnie do Wybaczenia, nie jest dostępna w języku polskim. Jednakże jest możliwe pobranie wersji angielskiej oraz innych translacji, pod następującym adresem: https://globalforgivenessinitiative.com/translations