תרפיה, פסיכיאטריה, פסיכולוגיה, הערכה עצמית והכוח שבמחילה.

.תרפיה, פסיכיאטריה, פסיכולוגיה, הערכה עצמית והכוח שבמחילה

כיצד שיטה פשוטה ללמידה, וקלה לשימוש, שיטה שעשויה בהחלט לעזור בטיפולי תרפיה רבים, בין אם זה; טיפול קוגניטיבי התנהגותי (CBT), טיפול דיאלקטי התנהגותי. (DBT), טיפול ממוקד-רגשות, טיפול מבוסס מודעות קשובה, או סוג מסוים של טיפול קבוצתי, משפחתי או בין אישי. השיטה יכולה להיות מיושמת על ידי המתרגל, וכן מוצעת למטופלים ככלי לעזרה עצמית, בכדי לאפשר להם להשתחרר מאמונות ועמדות בתודעתם. 

לאחרונה העברתי מספר סדנאות באסיה בנושא מחילה. הגברת אצלה התארחתי סיפרה לי, “ג’יין השכנה שלי הייתה מאוד רוצה לפגוש אותך. היא פסיכיאטרית והיא שמעה על השיטה שלך, ארבעת הצעדים למחילה, ורוצה ללמוד להשתמש בה.”

כאשר דיברתי עם ג’יין, הפסיכיאטרית, הסתבר שאחד ממטופליה עשה את הסדנה שלי של ארבעת הצעדים למחילה. ג’יין הייתה מאוד מופתעת מהשינויים החיוביים אצל המטופל שלה, שהיא רצתה ללמוד יותר על השיטה בה השתמשתי לצד האפשרות ללמוד גם להשתמש בשיטה. כמובן ששמחתי מאוד ללמד אותה ועכשיו גם היא מעבירה סדנאות של “ארבעת הצעדים” והיא לעיתים קרובות משתמשת בזה עם מטופליה.

היעדר מחילה וחוסר יכולת למחול, הם ככל הנראה גורם שורשי לבעיות של בריאות הנפש. כמו שאין ביכולתנו לחיות בגוף בריא עם אוכל לא מעוכל החוסם את צינורות העיכול התקינים; אנו לא יכולים להשיג בריאות נפשית ורגשית אם אנו חסומים בחוויות חיים “לא מעוכלות”.

אם אנו מרגישים מרירים, כועסים וזועמים על משהו שקרה לנו, או חשים אשמה מוגזמת ובושה על משהו שעשינו, הכרחי שנלמד להמשיך הלאה ולהרפות מהעבר. מחילה הופכת אותנו למשוחררים. זה משחרר אותנו מלחיות חלק מחיינו באופן מתמשך בעבר.

כאשר אנו עוברים התנסות בחיים זו הזדמנות ללמוד ולצמוח. זה יכול להיות קשה מאוד למצוא משהו בעל ערך במצבים מסוימים בחיים, אבל זאת סיבה עוד יותר טובה לנסות. לדוגמה, כשעברתי גירושין גיליתי שזה כואב מאוד. אבל גיליתי גם משאבים חדשים של חוזק רגשי וכושר התאוששות שלא ידעתי שהיו לי. זה לא רק עזר לי להתמודד עם הגירושין, זה גם עזר לי להפוך לאדם חזק ושמח יותר בטווח הרחוק יותר. אם אנו מתעקשים לחשוב על עצמנו כקורבן של נסיבות, יהיה קשה או בלתי אפשרי, שמישהו יעזור לנו עד שנשנה את הגישה שלנו. אם נבנה את תחושת העצמי שלנו, סביב התחושות של להיות חבולים, פגועים ושמתייחסים אלינו באופן בלתי הוגן, ההערכה העצמית שלנו תהיה נמוכה. או אז יהיה קשה להרגיש ולחוש רווחה אשר הופכת את החיים לשווים לחיות.

עדיין, אתם יכולים ללמוד להרפות מהעבר. אתם יכולים ליצור דימוי עצמי חיובי ומועצם המאפשר לכם לבנות את תחושת העצמי שלכם כאדם חזק, מסוגל ועצמאי. אתם יכולים למצוא תחושה מחודשת של מרץ ותשוקה לחיים.

מה שכולנו צריכים לעשות זה ללמוד כיצד למחול, ולהשתמש בזה בעת הצורך, כדי שדברים ישתפרו. מדוע שלא תנסו בעצמכם את ארבעת הצעדים למחילה ותראו איך זה עובד בחייכם? אם אתם מתרגלים, אז אתם תראו אם זה יהיה רלוונטי עבור המטופלים שלכם.

אנא לחצו על הקישורים בדף זה כדי להוריד את העותק החינמי שלכם של ארבעת הצעדים למחילה. ההורדה מיידית. אתם אפילו לא צריכים להזין כתובת אימייל.

ספר אלקטרוני להורדה

ארבעת הצעדים לסליחה image